"TV Antena" 2010.01.30-02.05

Share

Skorpione

Pranešimų skaičius : 559
    Nuotaika : Klausaus muzikeles linksmos Razz Razz Razz
    Registration date : 2008-03-11

"TV Antena" 2010.01.30-02.05

Rašyti by Skorpione on Št. 30 01 2010, 22:26

Straipsnis apie ,,Mano mylimas prieše'' Smile

Dainininkai Vilija ir Milanno bando jėgas kine

Du žinomi šalies dainininkai kovo pradžios laukia nekantraudami. LNK eteryje bus pradėtas rodyti naujas serialas „Mano mylimas prieše“, kuriame kaip aktoriai pasirodys atlikėjai Vilija Matačiūnaitė (23 m.) ir Vaidotas Valiukevičius-Milanno (28 m.)

Painią meilės ir keršto istoriją pasakojančio serialo kūrėjai leidosi į drąsų eksperimentą. Greta žinomų šalies aktorių filmuotis jie pakvietė dainininkus, neturinčius vaidybos patirties.

Scenarijų kasdien kruopščiai studijuojantys Vilija ir Vaidotas prisipažino — šis iššūkis jiems teikia ne tik džiaugsmo, bet ir sukelia nemenką nerimą.

Įtarė humoristų pokštą

„Kai man paskambino ir pakvietė į kino bandymus, pamaniau, kad čia pokštas“, — neslėpė Vaidotas.

Atlikėjui papildomų įtarimų sukėlė serialą kuriančios kompanijos „VRS grupė“ pavadinimas.

„Juk visi prisimena humoro laidą „VRS kamera“. Pagalvojau — tiek to, vis tiek pakeliui į repeticiją turiu porą laisvų valandų, užsuksiu.

Nusifilmavau, po keleto dienų sulaukiau skambučio — esu kviečiamas vaidinti seriale. Jei tai — vis dar pokštas, tai juokaujama profesionaliai“, — kvatojosi dainininkas.

V.Matačiūnaitė irgi iš pradžių nepatikėjo, kad kvietimas vaidinti — rimtas. Mergina iškart įtarė, kad tai — tuo metu rodyto LNK provokacijų šou „Na, palauk!“ pokštas. Juolab kad minėtą laidą vedė buvęs jos partneris iš TV projekto „Žvaigždžių duetai“ Ramūnas Rudokas.

Tačiau įsitikinę, kad pasiūlymas — rimtas, dainininkai kibo nagrinėti scenarijų.

Prisibijo meilės scenų

Serialas „Mano mylimas prieše“ pasakoja apie viešbučio savininkų porą, turinčią dvi įdukras. Vieną jų, Miglę, vaidina Vilija.

Žūva viešbutyje dirbęs vaikinas. Jo brolis Tomas, kurį vaidina Vaidotas, pasiryžęs atkeršyti — jo pykčio taikiniu tampa Miglė. Bet tarp jaunuolių netikėtai užsimezga romantiškas ryšys.

Meilės istorijos veikėjus vaidinantys Vaidotas ir Vilija iki šiol nebuvo bičiuliai — tik retsykiais susidurdavo koncertuose ar TV laidų filmavimuose.

„Bet jis su manimi net nesisveikindavo“, — įgėlė Vilija.

Surimtėjusi atlikėja prasitarė — didžiausią nerimą jai kelia meilės scenos. Ir nesvarbu, kad jos tikriausiai apsiribotų bučiniais ir apkabinimais.

„Pamenu, žiūrėdavau lietuviškus serialus, matydavau, kaip netikroviškai tokios scenos ten vaidinamos, ir galvodavau — aš tai parodyčiau, kaip reikia vaidinti. O dabar, štai, bijau.

Vaidinti meilės scenas man gali būti sunku. Ne todėl, kad Vaidotas būtų nesimpatiškas. Turiu mylimąjį, tad tokios scenos gali būti nelabai malonios ir man, ir jam“, — atsiduso Vilija.

Kvietimas atrodo mįslingas

Kodėl serialo kūrėjai pakvietė filmuotis būtent juos? Šis klausimas ramybės nedavė ir Vaidotui, ir Vilijai. Variantą, kad buvo ieškoma žinomų žmonių, norint pareklamuoti serialą, abu atmeta.

„Manau, žinomas žmogus gali ir pakenkti. Nes su juo susiję tam tikri stereotipai.

Kažkada esu padaręs klaidų — susikūriau tokį įvaizdį, jog daug kas iki šiol įsivaizduoja, kad esu veikėjas iš gatvės, neturintis minčių ir išsilavinimo“, — kalbėjo Klaipėdos universitete režisūros studijas baigęs V.Valiukevičius.

„Aš šiuo metu nesu populiariausia atlikėja. Kiek žinau, kažkam šovė į galvą mintis, kad galėčiau suvaidinti, tai pasiekė serialo kūrėjus, jie pakvietė mane pabandyti ir nusprendė, kad tinku.

Dvejojau, bet noras išbandyti jėgas ekrane nustelbė atsargumą. Nes apie vaidmenį filme ar seriale pasvajodavau jau seniai“, — prisipažino Vilija.

Vaidotas kartu su grupės „69 danguje“ dainininke Karina Krysko yra vedęs TV laidą „Kai norisi geriau“, o Vilija — dalyvavusi ne viename teatralizuotame TV renginyje. Bet ar to pakanka, norint įtikinamai vaidinti seriale?

„Sklido gandai, kad vaidmenys gaunami per lovą, tad aš turbūt permiegojau su Rolandu Skaisgiriu. Nors šį serialą kuria kiti prodiuseriai.

Labiausiai suerzino kaltinimai, kad atimu duoną iš aktorių, kurie mokosi ketverius metus, o paskui negauna vaidmens. Kad be aktoriaus diplomo negalima vaidinti seriale — nesąmonė“, — nukirto dainininkė.

Studijuoti aktorystės Vilija nenorėtų — nebent lankytų kokius nors mįslingus kursus, kur būtų dėstomi šios specialybės pagrindai.

Pataria patyrę aktoriai

Aktorystės duonos neragavusiems atlikėjams serialo režisierius Šarūnas Mikulskis pataria tiesiog įsijausti į veikėjų būseną.

„Neverčia pasitrinti akis svogūnu, kai reikia verkti, ar nuleisti lūpų kampučius, kad atrodyčiau liūdnesnis. Tiesiog prašo įsijausti į veikėjų išgyvenimus.

Kadangi mokiausi režisūros, vaidyba man nėra nežinoma sritis. Jei lieptų drožinėti medį, būtų kur kas kebliau“, — kikeno Vaidotas.

Abu atlikėjus nudžiugino serialo kūrėjų geranoriškumas — suklydę jie vietoj griežtų pastabų sulaukia padrąsinimo. Patarimų Vaidotui ir Vilijai negaili žinomi aktoriai — Gediminas Girdvainis, Dalia Michelevičiūtė, kiti.

„Nepajutau, kad į mus žvelgtų iš aukšto. Mums aktoriai stengiasi padėti, o ne konkuruoti ar demonstruoti pranašumą“, — džiaugėsi Vaidotas.

Abu dainininkai savo personažuose rado artimų bruožų. Vilijai Miglė pasirodė linksma, žavi mergina — tiesa, save dainininkė laiko kur kas aršesne ir ambicingesne. Vaidotui Tomas pasirodė labiau subrendęs ir rimtesnis vyras, nei jis pats.

„Tiesa, buvo truputį neramu, kad čia nebūtų vienas tų serialų, kuriuose, be akių vartymo ir grimasų, nieko įdomaus nėra.

Bet man susidarė įspūdis, kad šis serialas bus įdomus ir gražus, tikroviškesnis negu dauguma kuriamų“, — pasakojo Vaidotas.

* * *

Vaidina žinomi aktoriai

*Serialą „Mano mylimas prieše“ režisuoja Šarūnas Mikulskis, baigęs studijas Vilniaus dailės akademijoje. Kino žiūrovams jis žinomas iš festivaliui AXX sukurtų trumpametražių filmų „Cenzūra“ (2005 m.), „Mandabalu“ (2006 m.) ir „Dėmė“ (2007 m.).

*Projektą prodiusuoja į TV serialų sritį žengianti įmonė „VRS grupė“. Šiuo metu lietuviškų TV serialų rinkoje dominuoja prodiuserio Rolando Skaisgirio įmonė „Videometra“.

*Be V.Valiukevičiaus ir V.Matačiūnaitės, seriale vaidina žinomi aktoriai G.Girdvainis, Janina Matekonytė, D.Mi chelevičiūtė, Arvydas Dapšys ir kiti.

* * *

Režisieriui abejonių nekilo

Serialą „Mano mylimas prieše“ režisuojantis Š.Mikulskis įsitikinęs, kad jo sprendimas pakviesti Viliją ir Vaidotą išbandyti aktoriaus darbą yra teisingas.

„Tiek Vaidotas, tiek Vilija laisvai jaučiasi prieš kameras. Be to, jie abu žavūs, atviri ir nuoširdūs žmonės“, — džiaugėsi režisierius.

Tai, kad V.Matačiūnaitė ir V.Valiukevičius yra Lietuvoje neblogai žinomi atlikėjai, Š.Mikulskio tvirtinimu, jo sprendimui jokios įtakos nepadarė.

„Prisipažinsiu, ne itin domiuosi lietuviška popmuzika. Man artimesnė alternatyviosios muzikos scena. Vaidas ir Vilija man buvo nežinomi atlikėjai. Buvau girdėjęs tik tiek, kad abu jie turi gerą balsą.

O atrankoje visus kandidatus vertinome ne pagal jų populiarumą, o pagal tai, ar jie sugebės kurti įtaigius charakterius“, — patikino Š.Mikulskis.

Manantiems, kad dainininkai seriale atsidūrė, nes norima pritraukti jaunimo auditoriją, Š.Mikulskis patarė klausimus peradresuoti režisieriui Eimuntui Nekrošiui — jis dainininkui Andriui Mamontovui patikėjo net Hamleto vaidmenį.

„Ar dainininkai neapvylė mano lūkesčių? Na, jie smarkiai pasigailės, jei apvils, — nusijuokė režisierius. — Kol kas jiems sekasi neblogai, abu nebijo improvizuoti ir, kas svarbiausia, stengiasi. Nuoširdžiai dirba, vadinasi, bus ir rezultatai“.

Tačiau paguodos žodžių Vilijai, bijančiai meilės scenų, Š.Mikulskis ištarti negalėjo.

„Ta neišvengiama minutė kiekvieną dieną vis artėja. Jei Vilija sugebėjo įveikti scenos baimę, teks nugalėti ir šią“, — drąsinamai kalbėjo režisierius.

Ramūnas ZILNYS
    2010-01-30

Straipsnio nuoroda.

Dabar yra Pir. 05 12 2016, 14:35